Liftago.com

Zákaznická podpora

Výplaty bezhotovostních plateb a pravidelné e-mailové výpisy

Poslední aktualizace: Sep 12, 2016 04:52PM CEST
Zákazníci mají možnost za Liftago jízdu hotově nebo přes aplikaci (automaticky uloženou platební kartou). Možnost platit přes aplikaci představuje jeden z hlavní benefitů Liftago pro zákazníky a zrychluje (a tedy zpříjemňuje) placení na konci jízdy. Poplatky spojené s bezhotovostní platbou zákazníků bereme na sebe, pro řidiče je tato platba zdarma. 

Souhrn bezhotovostních plateb přes aplikaci za poslední období Vám vždy jednou za 7 dní odešleme na Vámi (v aplikaci) uvedený bankovní účet. Toto je kompromis mezi Vaším tokem příjmů a náklady na zpracování plateb pro nás. Toto nastavení se osvědčilo u stovek řidičů. Ve zpoplatněných městech Vám navíc umožňujeme si ze zůstatku bezhotovostních plateb dobíjet kredity.

Výplatní období bezhotovostních plateb je každých 7 dní. Každý čtvrtek od nás odcházejí platby na Váš účet zároveň s emailovým výpisem jízd, hodnocení, poplatků a doporučeními pro Váš vyšší výdělek.

Máte dotazy?

Ozvěte se nám na service@liftago.com nebo na tel. 266 266 200. Stejně jako chráníme kvalitu službu pro zákazníky, dbáme také na to, aby řidiči využívající Liftago byli také spokojení.

Kontaktujte nás

service@liftago.com
http://assets2.desk.com/
false
desk
Loading
seconds ago
před minutou
minutes ago
Před hodinou
hours ago
včera
days ago
cca
false
Některé znaky nejsou platné
/customer/cs/portal/articles/autocomplete